Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy w Kobylance

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

PROTOKÓŁ Nr XLII/06 z dnia 27.04.2006 r.

PROTOKÓŁ Nr XLII/06
z sesji Rady Gminy Kobylanka
odbytej w dniu 27.04.2006 r.

Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski o godz. 9 otworzył sesję i po powitaniu radnych oraz przybyłych gości oświadczył, że zgodnie z listą obecności aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 9 radnych, co wobec ustawowego składu Rady wynoszącego 15 osób stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych decyzji – lista obecności radnych zał. nr 1 oraz lista obecności zaproszonych gości zał. nr 2 do nin. protokołu.

Nieobecni: radna Danuta Bęś, radny Lesław Huber, radny Krzysztof Kleinowski, radny Janusz Kowaliński, radna Alicja Nawrocka, radna Maria Szyndlarewicz.

 

Ad. 2

Zatwierdzenie protokołu z sesji Rady Gminy z dnia 30 marca 2006 r.

O godz. 9.05 na posiedzenie przybył radny Lesław Huber. Ilość radnych biorących udział w posiedzeniu – 10.

Rada Gminy protokół z sesji Rady Gminy z dnia 16 lutego 2006 r. przyjęła w następujący sposób: za-9, przeciw-1, wstrzymał się-0, przy 10 biorących udział w głosowaniu /głosowanie imienne zał. nr 3/.. Powyższy protokół został przyjęty.

 

Ad. 3

Debata nt. Bezpieczeństwo w Gminie Kobylanka.

W debacie nt. bezpieczeństwa w Gminie Kobylanka udział wzięły następujące osoby: przedstawiciele policji: Komendant Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim P. insp. mgr Konrad Adamiak i P. st. asp. Wojciech Mulica oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej P. Maciej Onycher, Prezes OSP Kobylanka P. Roman Karpiński, Prezes OSP Reptowo, Komendant OG ZOSP RP P. Szczepan Proszowski.

P. Wojciech Mulica przedstawił poinformował, że od dnia 13.01.2006 r. została dokonana reorganizacja posterunku w Morzyczynie polegająca na zamianie z rewiru II na rewir III, któremu podlega Gmina Kobylanka i Gmina Stargard Szczeciński. Przedstawił analizę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Gminy Kobylanka za rok 2005 /zał. nr 4/.

Komendant P. Adamiak w nawiązaniu do przedstawionej analizy wysunął następujące wnioski:

- na sezon letni tj. od połowu czerwca do połowy września zwiększyć patrol,

- widoczna jest poprawa na terenie gminy z powodu zwiększenia patroli policyjnych.

Podczas dyskusji poprosił o otwartą dyskusję w sprawie gdzie powinni być policjanci, gdzie jest największa potrzeba. Jak również złożył podziękowanie za wsparcie we wspólnych działaniach oraz za wsparcie finansowe. Poinformował, że samochód dla Posterunku w Morzyczynie został przekazany w miesiącu lutym. Poinformował, że przekazanie samochodu zostanie zorganizowane na zaproponowanym spotkaniu.

Nadmienił, że budżet jaki posiada policja jest zły. Prosi o wsparcie finansowe tylko na zakup paliwa w celu dokonywania patroli na terenie Gminy Kobylanka.

Radna Irena Rybarczyk – poruszyła temat nasilonego ruchu na ul. B. Chrobrego w Kobylance. Poinformowała, że mieszkańcy są zainteresowaniu założeniem foto - radaru.

Komendant Policji P. Adamiak zobowiązał się, że w miarę możliwości będzie skierowany patrol na ul. B. Chrobrego.

O godz. 9.25 na posiedzenie przybyła radna Alicją Nawrocka. Ilość radnych biorących udział w posiedzeniu - 11.

OSP Kobylanka P. Roman Karpiński – poprosił aby policja stanęła samochodem nie oznakowanym okolice wyjazd z ul. B. Chrobrego na ul. Szczecińską – dotyczy przejazdu samochodami pomiędzy krzyżem a przystankiem.

Radny Waldemar Michalski – zgłosił większą ilość patroli policyjnych okolice Motańca, Kobylanki oraz poruszył problem biegających groźnych psów po miejscowości Jęczydół.

Radny Bronisław Tomoń - zgłosił w imieniu mieszkańców, o większą ilość patroli pieszych w godzinach wieczornych i nocnych.

Komendant Policji P. Adamiak zapewnił, że zostały zwiększone patrole.

Radny Zbigniew Drohomirecki – poruszył problem biegających psów rasy groźnej po miejscowości oraz młodzieży przesiadującej na przystankach w godzinach 22.00 – 23.00 niszcząc je.

Radny Ireneusz Siwiec – dotyczy wyjazdu na krzyżówce przy Zieleniewie – problem jest wyjazdu w kierunku Stargardu i Szczecina. Zaproponował postawienie znaku „Kierowco zwolnij” lub ograniczenie prędkości.

Komendant Policji P. Adamiak poinformował, że wspólnie z Gminą zostanie powyższa sprawa rozpatrzona.

Radny Dariusz Zagrodzki – zaproponował zamontowanie gazu w nowym samochodzie, który jest przeznaczony na Gminę Kobylanka.

Komendant Policji P. Adamiak – poinformował, że sprawa zamontowania gazu w samochodzie jest to do uzgodnienia.

Komendant Straży Gminnej Sławomir Jurczyszyn poinformował o problemach dotyczących Gmine m.in. dzikie wysypiska, sprawa nieczystości głównie dotyczy dziełek w Morzyczynie i Zieleniewie, brak numerów posesji na terenie całej Gminy, sprawa wypuszczania psów rasy groźnej bez właściciela.

O godz. 9.50 na posiedzenie przybył radny Krzysztof Kleinowski. Ilość radnych biorących udział w posiedzeniu – 12.

Jak również poinformował o zadaniach straży gminnej zgodnie z podjętą uchwałą Nr XXXV/223/2005 Rady Gminy Kobylanka z dnia 25 sierpnia 2005 r. w sprawie powołania Straży Gminnej w Kobylance a mianowicie: ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, kontrola wywiązywania się z obowiązków właścicieli i zarządców nieruchomości, ujawnianie wykroczeń i ścigania ich sprawców, zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy, konwojowanie dokumentów, przedmiotów wartościowych, współdziałanie z innymi organizacjami, współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu Gminy, podejmowanie działań interwencyjnych, wykonywanie doraźnych poleceń Wójta Gminy, współpraca z Rewirem Dzielnicowych, wykonywanie innych czynności wynikających z aktów prawa miejscowego.

Przewodniczący Rady Gminy podsumowując przedstawione tematy poinformował, że rozwiązanie tematów będzie się odbywało przy współpracy Policji ze Strażnikiem Gminnym. Na poprawieniu bezpieczeństwa mieszkańców (m.in. transport drogowy, biegające psy bez właścicieli) wszystkim zależy.

W sprawie zakupu paliwa do samochodu policyjnego została przedstawiona prośba aby się spotkać z Wójtem Gminy w celu dokonania uzgodnień, które zostaną przedstawione Radzie Gminy. Proponuje aby w zebraniach z mieszkańcami brali udział przedstawiciele policji, straży gminnej w celu informowania o zagrożeniach jakie mogą spotkać. Przewodniczący Rady Gminy kończąc debatę dotyczącą policji złożył podziękowanie za przybycie i przedstawione problemy dotyczące bezpieczeństwa całej Gminy.

Została ogłoszona 10 min. przerwa.

Po przerwie głos zabrał przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej P. Maciej Onycher , który przedstawił informację z działalności Państwowej Straży Pożarnej i stanu ochrony przeciwpożarowej w Powiecie Stargardzkim w 2005 roku /zał. nr 5/.

O godz. 10.15 na posiedzenie przybyła radna Danuta Bęś. Ilość radnych biorących udział w posiedzeniu – 13.

Prezes ZG OSP RP Dariusz Zagrodzki poinformował o odbytym XII Zjeździe Gminnym ZOSP RP w Kobylance, który miał miejsce w dniu 18.03.2006 r. Jak również odczytał sprawozdanie za okres 2001 - 2005, które zawierało: dane organizacyjne (ilość członków w poszczególnych jednostkach OSP), działalność wewnątrz – organizacyjna, wykonane prace na rzecz poprawy stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Kobylanka, dokonane zakupy przez jednostki OSP, odbyte szkolenia oraz została przedstawiona szczegółowo działalność finansowo – gospodarcza.

Prezes OSP Kobylanka P. Karpiński poruszył problem związany ze sprzedażą działek na terenie Morzyczyna do których brak jest dojazdu.

Radny Ireneusz Siwiec - poprosił o odpowiedź czy jest możliwe wypalanie traw na łąkach po uprzednim zgłoszeniu.

Przedstawiciel PSP P. Onycher – poinformował, że ustawa o ochronie środowiska zabrania wypalania traw. Jak również poinformował o istnieniu sekcji kontrolno – rozpoznawczej, która zajmuje się kontrolami zakładów , nowo budowanych obiektów oraz obiektów użytku publicznego

Prezes ZG OSP RP Dariusz Zagrodzki – poinformował o obchodach 60 - lecia powstania OSP w Kobylance…….. W związku z tym do Biura Rady wpłynęło pismo w sprawie dofinansowania OSP /zał. nr … oraz pismo w sprawie dofinansowania OSP, które wpłynęło do Wójta Gminy. W związku z powyższym będzie przedstawiony projekt który prosi aby przyjąć przez Radę.

Przewodniczący Rady Gminy złożył podziękowanie za współpracę oraz złożone sprawozdanie w sprawie bezpieczeństwa w Gminie.

Została ogłoszona 10 min. przerwa.

 

Ad. 4

Informacja o bieżącej pracy Wójta Gminy i działalności Urzędu Gminy w Kobylance.

Informacje przedstawił Wójt Gminy Mirosław Przysiwek:

- sprawa gruntów dla rolników Kunowa – sprawa z GDDKiA jest cały czas wyjaśniana,

- zostały przydzielone środki finansowe SAPARD , dotacja za którą została wykonana kanalizacja Reptowo i Kobylanka,

- odbyła się miesięczna kontrola NIK-u, która badała wydatki gminnego funduszu środowiska, aktualnie został podpisany protokół, który jest pozytywnym zakończeniem wydatkowania funduszy,

- deklaracja GDDKiA na remont drogi ul. Szkolnej

- wykonanie świateł na przejściu w Kobylance jest niemożliwe, gdyż teren na to nie zezwala i nie będzie to wykonane,

- odbyły się rozmowy z Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, który zadeklarował dalsze prace budowa ciągu pieszego po stronie zachodniej ul. Szkolnej . Uzgodniono położenie dywaniku asfaltowego. Koszt inwestycji 420.000 zł. Gmina deklaruje dołożenie 80.000 zł.

Ad. 5

Informacja o bieżącej działalności Przewodniczącego Rady Gminy w Kobylance.

Informacje przedstawił Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski:

- wpłynęło pismo od OSP Kobylanka,dotyczące wsparcia finansowego zał. 6.

- wpłynęło pismo mieszkańców Osiedla Zielonego w Kobylance w sprawie dostawy wody i odprowadzania ścieków, /zał. 7./,

Wójt Gminy poinformował, że pismem tym jest zaskoczony, kwestia tylko polega na otrzymaniu od właściciela firmy AGA-BUD jednego dokumentu pozwolenie na użytkowanie, gdyż taki wymóg gmina musi spełniać.

- zbliża się termin składania oświadczeń majątkowych przez radnych,

- odczytał odpowiedź na interpelację złożoną na ostatniej sesji w dniu 30.03.2006 r. przez radnego Lesława Hubera /zał. 8 i zał. 9 /. W przypadku szczegółowego zapoznania się z odpowiedzią na interpelację można się zapoznać w Biurze Rady.

 

Ad. 5

Interpelacje i zapytania.

Radny Krzysztof Kleinowski – jak się przedstawia sprawa ogrzewania w świetlicy w Motańcu.

Radny Bronisław Tomoń – interpelacja dotyczy ul. Sosnowej w Morzyczynie dotyczy usunięcia 5 lub 6 słupów .

Radna Danuta Bęś –

- kiedy zostanie wykonane oświetlenie na punkty, które były robione projekty?

- czy będzie coś robione z drogami, wyrównanie, nawożenie?

- czy coś będzie robione na Promenadzie (dotyczy części zniszczonej), jeśli tak to kiedy?

Radna Maria Dąbrowska –

- kiedy będzie robiona kanalizacja?

- czy jest możliwość odkoronowania drzew w Kunowie?

- dotyczy oświetlenia krzyżówki przy Zieleniewie, dotyczy złego ustawienia lampy. Prośba aby namalować pasy w celu dobrej widoczności drogi.

Radny Zbigniew Drohomirecki –

- zaktualizować wyłączniki automatyczne dotyczące oświetlenia,

- czy będą wykonywane nowe projekty na oświetlenie, jeśli tak to w jakim terminie?

- czy kanalizacja w Niedźwiedziu będzie realizowana?

- sprawa postawienia masztu w OSP Niedźwiedź,

- sprawa naprawy drogi powiatowej w kierunku drogi nr 10,

- sprawa budowy drogi przez NCC – jeśli tak to kiedy?

Radna Irena Rybarczyk –

- modernizacja na ul. Szczecińskiej – dot. modernizacji przy krzyżu i przy sklepie (stoisko z rybami),

- kiedy będą rozpoczęte prace dotyczące Placu Zgody?

Radny Lesław Huber odczytał pisemną interpelację jak również ją złożył z dnia 26.04.2006 r. /zał. nr 10/.

Radny Dariusz Zagrodzki -

- kiedy zostanie dokonany zakup wyposażenia placu zabaw dla Rekowa?

- sprawa drogi dojazdowej do jednostki wojskowej, dotyczy postawienia znaku blokującego wjazd w ogrodzenie jednej z posesji na terenie Bielkowa,

- mieszkańcy Bielkowa przystąpili do wykonania boiska na terenie miejscowości. W związku z tym została zgłoszona prośba o zabranie bramek ze starego boiska w Kobylance. Prośba o zgodę na zakup nasion trawy oraz paliwa do kosiarki.

Radny Ireneusz Siwiec – prośba o interwencję aby ciężkie pojazdy z firmy NCC jeździły wolniej przez miejscowość.

Radna Danuta Bęś – sprawa przystanków dotyczy przystanku przy CPN w Morzyczynie oraz pozostałych.

 

Ad. 7

Sprawozdanie Wójta Gminy z wykonania budżetu za rok 2005.

Wójt Gminy Mirosław Przysiwek przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Kobylanka za 2005 rok /zał. nr 11/

Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski przedstawił zapytania złożone przez radnego Lesława Hubera z dnia 18.04.2006 r. / zał. nr 12/

Skarbnik Gminy Daniel Urbańczyk odczytał przygotowane wyjaśnienie do zapytań założonych przez radnego Lesława Hubera /zał. nr 13/.

 

Ad. 8

Rozpatrzeniesprawozdania z wykonania budżetu i ocena wykonania budżetu.

Rada Gminy w obecności 13 radnych przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2005 w następujący sposób: za- 12, przeciw- 1, wstrzymał się-0 /głosowanie imienne zał. nr 14 /. Sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2005 zostało przyjęte.

 

Ad. 9

Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Kobylance.

Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski odczytał uchwałę Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w szczecinie Nr LIV/164/2006 z dnia 10.04.2006 r. w sprawie wydania pozytywnej opinii dotyczącej sprawozdania Wójta Gminy Kobylanka z wykonania budżetu za 2005 r. /zał. nr 15/.

 

Ad. 10

Wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Kobylance w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Kobylanka absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy w 2005 r.

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Danuta Bęś odczytała wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Kobylanka z dnia 10.04.2006 r. w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Kobylanka absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2005 rok wraz z uzasadnieniem /zał. nr 16/.

 

Ad. 11

Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Kobylance.

Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski odczytał uchwałę Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie Nr LXVIII/222/2006 z dnia 19 kwietnia 2006 r. w sprawie wydania pozytywnej opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Kobylanka w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Kobylanka z tytułu wykonania budżetu za 2005 r. /zał. nr 17/.

 

Ad.12

Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Kobylanka za rok 2005 /projekt nr 289/06/.

Projekt powyższej uchwały stanowi zał. nr 18.

Rada Gminy w obecności 13 radnych podjęła uchwałę w następujący sposób: za-12, przeciw-1, wstrzymał się- 0/głosowanie imienne zał. 19 /- uchwałę Nr XLII/267/06 w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Kobylanka za rok 2005 /zał. nr 20/.

 

 

 

Ad. 13

Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy Kobylanka na 2006 rok /projekt nr 287/06/.

Skarbnik Gminy Daniel Urbańczyk przedstawił powyższy projekt uchwały wraz z uzasadnieniem /zał. nr 21/.

Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki przedstawił pozytywną opinię komisji.

Rada Gminy w obecności 13 radnych podjęła jednogłośnie uchwałę /głosowanie imienne zał. nr 22/ – uchwałę Nr XLII/268/06 w sprawie zmiany budżetu Gminy Kobylanka na 2006 r. /zał. 23/.

Wójt Gminy Mirosław Przysiwek zgłosił formalny wniosek w sprawie przyjęcie do porządku obrad projektu uchwały Nr 290/06 w sprawie zmian w budżecie Gminy Kobylanka na 2006 rok.

Rada Gminy przyjęła powyższy projekt uchwały jako pkt. 14 do porządku obrad.

 

Ad. 14

Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Kobylanka na 2006 rok /projekt nr 290/06/.

Skarbnik Gminy Daniel Urbańczyk przedstawił powyższy projekt uchwały wraz z uzasadnieniem /zał. nr. 24/.

Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki przedstawił pozytywną opinię komisji.

Rada Gminy w obecności 13 radnych podjęła uchwałę jednogłośnie /głosowanie imienne zał. nr. 25/ - uchwałę Nr XLII/269/06 w sprawie zmian w budżecie Gminy Kobylanka na 2006 rok /zał. nr 26/.

 

Ad. 15

Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Osiedla Zielonego w Kobylance /projekt nr 283/06/.

Przewodniczący Rady Gminy przedstawiając powyższy projekt poinformował, że stawki zaproponowane nie zmieniają się od trzech lat /zał. nr 27/.

Rada Gminy w obecności 13 radnych podjęła uchwałę jednogłośnie /głosowanie imienne zał. nr 28 / - uchwałę Nr XLII/270/06 w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Osiedla Zielonego w Kobylance /zał. nr 29/.

 

Ad. 16

Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności /projekt nr 284/06/.

Wójt Gminy Mirosław Przysiwek przedstawił powyższy projekt uchwały wraz z uzasadnieniem /zał. nr 30/.

Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki przedstawił pozytywną opinię komisji.

Rada Gminy w obecności 13 radnych podjęła uchwałę jednogłośnie /głosowanie imienne zał. nr 31/ - uchwałę Nr XLII/271/06 w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności /zał. nr 32/.

 

Ad. 17

Podjęcie uchwały w sprawie nieodpłatnego przekazania na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych majątku /projekt nr 286/06/.

Wójt Gminy Mirosław Przysiwek przedstawił powyższy projekt uchwały /zał. nr 33/ uzasadniając, że tą uchwałą zostanie dokonane ściągnięcie ze stanu księgowego wszystkich rzeczy a tym samym przekazanie na własność jednostek OSP.

Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki przedstawił pozytywną opinię komisji.

Radny Waldemar Michalski przedstawił pozytywną opinię komisji ds. społecznych.

Rada Gminy w obecności 13 radnych podjęła uchwałę jednogłośnie /głosowanie imienne zał. nr 34/ - uchwałę Nr XLII/272/06 w sprawie nieodpłatnego przekazania na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych majątku /zał. nr 35/.

 

Ad. 18

Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kobylanka /projekt nr 282/06/.

Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski poinformował, że do projektu w/w /zał. nr 36 / została zgłoszona autopoprawka /zał. nr 37 / zgodnie ze Statutem Gminy.

Radny Waldemar Michalski przedstawił pozytywną opinię komisji ds. społecznych.

Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki przedstawił pozytywną opinię komisji.

Radny Ireneusz Siwiec - z powodu nie wydania opinii przez Radę Sołecką w Kunowie zgłosił odrzucenie w/w projektu w celu ponownego rozpatrzenia.

Wójt Gminy Mirosław Przysiwek wycofał w/w projekt uchwały w celu dokonania konsultacji sołeckiej.

Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski proponuje aby przygotowany tekst jednolity wysłać do konsultacji przez Rady Sołeckie. Do dnia 17.05.2006 r. można zgłaszać opinie Rad Sołeckich i Radnych.

Ad. 19

Podjęcie uchwały w sprawie Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2006 – 2010 /projekt nr 288/06/.

Wójt Gminy Mirosław Przysiwek przedstawił powyższy projekt /zał. nr 38/

Radny Waldemar Michalski przedstawił w celu przyjęcia jednej z trzech wersji dotyczących realizacji misji Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych , które powierzone zostają:

I wersja: dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Społecznych, której członków powołuje i odwołuje uchwałą Rady Gminy,

II wersja: Wójtowi Gminy Kobylanka,

III wersja: Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której członków powołuje i odwołuje Wójt Gminy, które są zawarte w powyższym projekcie uchwały.

Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski proponuje przyjęcie II wersji.

Wójt Gminy Mirosław Przysiwek proponuje przyjęcie II wersji.

Radna Danuta Bęś proponuje przyjęcie II wersji.

Rada Gminy w obecności 13 radnych przyjęła wersję II. Za przyjęciem II wersji było 10 radnych, wstrzymał się-1. Została przyjęta II wersja.

Rada Gminy w obecności 13 radnych przyjęła uchwałę w następujący sposób: za-12, przeciw-0, wstrzymał się- 1 /głosowanie imienne zał. nr 39 / - uchwałę Nr XLII/273/06 w sprawie uchwalenia Gminnej strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2006 – 2010./zał. nr 40/.

 

Ad. 20

Podjęcie uchwały w sprawie nawiązania współpracy i podpisania umowy partnerskiej z Gminą Boitzenburger Land /projekt nr 285/06/.

Wójt Gminy Mirosław Przysiwek przedstawił powyższy projekt uchwały /zał. nr 41/.

Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki przedstawił pozytywną opinię komisji.

Rada Gminy w obecności 13 radnych przyjęła uchwałę jednogłośnie /głosowanie imienne zał. nr 42/ - uchwałę Nr XLII/274/06 w sprawie nawiązania współpracy i podpisania umowy partnerskiej z gminą Boitzenburger Land /zał. nr 43/.

Została ogłoszona 7 min. przerwa.

 

Ad. 21

Odpowiedzi na złożone interpelacje i zapytania.

Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski poinformował, że odpowiedź na pisemną interpelację zostanie udzielona zgodnie ze Statutem Gminy w terminie 21 dni.

Odpowiedzi na zadane interpelacje i zapytania udzielił Wójt Gminy Mirosław Przysiwek:

- zapytanie złożone przez radnego Krzysztofa Kleinowskiego – sprawa ogrzewania w świetlicy w Motańcu – na wykonanie ogrzewanie została już podpisana umowa, myślę, że na dniach prace zostaną rozpoczęte.

- zapytanie złożone przez radnego Bronisława Tomonia sprawa usunięcia słupów - prace już zostały rozpoczęte, myślę, że do późnej jesieni zostaną prace wykonane.

- zapytanie złożone przez radną Danutę Bęś -

- sprawa oświetlenia – jw.

- sprawa dróg – drogi niektóre będą wyrównane a na niektóre będzie nawożony materiał do utwardzania dróg.

- sprawa zniszczonej Promenady – została wydane przyzwolenie z Warszawy aby elementy zniszczonej Promenady zostały przeniesione na brzeg jeziora.

- zapytanie złożone przez radną Marię Dąbrowską –

- sprawa odkoronowania drzew – sprawę można załatwić z OSP lub za fundusz sołecki,

- sprawa kanalizacji – z chwilą uzyskania środków finansowych z funduszu norweskiego.

- sprawa oświetlenia na krzyżówce – oświetlenie jest wykonane.

- zapytanie złożone przez radnego Zbigniewa Drohomireckiego –

- sprawa przełączników oświetlenia – prośba aby zgłaszać do sołtysów,

- sprawa projektów na nowe oświetlenie – nie ma nowych projektów na oświetlenie,

- sprawa wykonania kanalizacji - z chwilą uzyskania środków finansowych z funduszu norweskiego,

- sprawa postawienia masztu – sprawa zostanie załatwiona.

- sprawa naprawy drogi w Niedźwiedziu w kierunku drogi krajowej nr 10 – prace zostały zlecone,

- sprawa budowy drogi przez NCC – nie ma pozwolenia na budowę i nic na pewno nie będzie robione,

- zapytanie złożone przez radną Irenę Rybarczyk –

- sprawa modernizacji ul. Szczecińskiej – będzie to wykonane,

- sprawa wykonania prac na Placu Zgody – prace zostały już zlecone, najprawdopodobniej koniec prac w m-cu lipcu,

- zapytanie złożone przez radnego Dariusza Zagrodzkiego -

-sprawa placu zabaw dla Rekowa – sprawa została przekazana do realizacji,

-na zakup nasion trawy i paliwa jest zgoda

-poniesienie bramek z Kobylanki do Bielkowa – zgoda,

Radna D. Bęś poinformowała, że w Morzyczynie będzie robiony plac zabaw.

Wójt Gminy poinformował, że jest za tym aby to realizować.

- zapytanie złożone przez radnego Ireneusza Siwca – na jazdę pojazdów z NCC nie mamy wpływu.

- zapytanie złożone przez radną Danutę Bęś – sprawa przystanków w Morzyczynie – oferta, która została złożona do urzędu była zbyt wysoka dlatego została odrzucona. Aktualnie jest rozpatrywana inna oferta.

 

Ad. 21

Wolne wnioski

Radny Waldemar Michalski – zgłosił sprawę dotyczącą ustalenia właściciela zbiornika p.poż znajdującego się na terenie torfowni w Reptowie.

 

Ad. 23

Zamknięcie obrad.

Wobec zrealizowania porządku obrad Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski o godz. 14.10 zamknął XLII sesję rady Gminy.

Protokołowała:
Joanna Baszak
Przewodniczący Rady Gminy
Andrzej Kaszubski

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Adam Hendzel

Data wytworzenia:
21 wrz 2007

Osoba dodająca informacje

Adam Hendzel

Data publikacji:
21 wrz 2007, godz. 10:48

Osoba aktualizująca informacje

Adam Hendzel

Data aktualizacji:
21 wrz 2007, godz. 10:48