Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy w Kobylance

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

PROTOKÓŁ Nr XL/06 z dnia 16.02.2006 r.

PROTOKÓŁ Nr XL/06
z sesji Rady Gminy Kobylanka
odbytej w dniu 16.02.2006 r.

    Przewodniczący Rady Gminy Andrzej  Kaszubski o godzinie 9 otworzył sesję i po powitaniu radnych oraz przybyłych  młodych mieszkańców oświadczył, że zgodnie z listą obecności aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 10 radnych, co wobec ustawowego składu Rady wynoszącego 15 osób stanowi quorum pozwalające na podejmowanie  prawomocnych decyzji – lista obecności radnych  zał. nr 1 oraz lista obecności mieszkańców nr  2 do nin. protokołu.
Nieobecni: radna Maria Dąbrowska, radny Lesław Huber, radnych Janusz Kowaliński, radnych Ireneusz Siwiec, radna Alicja Nawrocka.
Ad. 2
Zatwierdzenie protokołu z sesji Rady Gminy z dnia 29 grudnia 2005 r.

O godzinie 9.05 na  posiedzenie przybył radny Ireneusz Siwiec. Ilość radnych biorących udział w posiedzeniu – 11.

Rada Gminy protokół z sesji Rady Gminy z dnia 29.12.2005 r. przyjęła  jednogłośnie w obecności 11 radnych /głosowanie imienne zał. nr 3/.
Ad. 3
Informacja o bieżącej pracy Wójta Gminy i działalności Przewodniczącego Rady Gminy w Kobylance.
Przewodniczący Rady Gminy A. Kaszubski poinformował, że powodu aktualnie odbywającego się spotkania  powyższy punkt porządku obrad zostanie rozpatrzony  z chwilą przybycia Wójta Gminy Mirosława Przysiwka.
Ad. 4
Informacja o bieżącej działalności Przewodniczącego Rady Gminy w Kobylance.
- Przewodniczący Rady Gminy odczytał sprawozdanie z działalności Rady Gminy w roku 2005 /zał. nr 4/.
- Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki  odczytał sprawozdanie z działalności komisji w roku 2005 /zał. nr 5/.
- Przewodnicząca Komisji ds. Społecznych Maria Szyndlarewicz odczytała sprawozdanie z działalności komisji w roku 2005 /zał. nr 6/.
- Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Danuta Bęś  odczytała sprawozdanie z działalności komisji w roku 2005 / zał. nr 7/.
- Przewodniczący Rady Gminy Andrzej  Kaszubski poinformował o zmianach w projekcie harmonogramu pracy Rady Gminy na rok 2006 dotyczących wykreślenia zaplanowanej sesji w m-cu styczniu i debaty  nt. sportu w m-cu lutym.  Po dokonaniu zmian w harmonogramie  pracy Rady Gminy został  on przyjęty jednogłośnie  w obecności 11 radnych /głosowanie imienne zał. 8/ oraz plan pracy Rady Gminy na rok 2006 /zał. 9/.
- Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz  Zagrodzki przedstawił plan pracy komisji na rok 2006, który został przyjęty jednogłośnie w obecności 11 radnych /głosowanie imienne zał. 10/ oraz plan pracy KRGiF na 2006 rok  /zał. nr 11/.
- Przewodnicząca Komisji ds. Społecznych Maria  Szyndlarewicz przedstawiła plan pracy komisji na rok 2006.

O godzinie 9.20  na salę posiedzeń przybył radny Lesław Huber . Ilość biorących udział w posiedzeniu – 12.

Plan pracy komisji ds. społecznych został przyjęty w następujący sposób: za- 11, przeciw- 0, wstrzymał się – 1 , przy 12 obecnych podczas głosowania / głosowanie imienne zał. 12/ oraz plan pracy komisji  na 2006 rok  /zał. nr 13/.
- Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Danuta Bęś przedstawiła plan pracy komisji na rok 2006. Plan pracy komisji rewizyjnej został przyjęty w następujący sposób: za-11, przeciw-0, wstrzymał się – 1, przy 12 obecnych podczas głosowania /głosowanie imienne zał. 14/ oraz plan pracy komisji na rok 2006 /zał. nr 15/.
- Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski odczytał Uchwałę Nr XIV/054/2006 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie z dnia 27 stycznia 2006 roku w sprawie wydania opinii pozytywnej o możliwości sfinansowania deficytu budżetowego Gminy Kobylanka w 2006 r. oraz o prawidłowości załączonej do budżetu prognozy kwoty długu publicznego  wraz z uzasadnieniem /zał. nr 16/.
- Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski odczytał Uchwałę Nr II/18/S/2006 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie z dnia 25 stycznia 2006 roku w sprawie zgodności z prawem uchwały Nr XXXIX/250/05 Rady Gminy Kobylanka z dnia 19 grudnia 2005 r. w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Kobylanka na 2006 rok wraz z uzasadnieniem /zał. nr 17/.
- Przewodniczący Rady Gminy poinformował, że zostało złożone pismo przez radnego Lesława Hubera w sprawie udostępnienia danych osobowych radnych oraz poinformował o odpowiedzi na  powyższe  pismo /zał. nr 18/.
- Przewodniczący Rady Gminy poinformował, że w materiałach  zostały przekazane druki oświadczeń majątkowych  oraz, że można się zapoznać z instrukcją wypełniania powyższych oświadczeń, która się znajduje w  Biurze Rady.
Ad. 3
Informacja o bieżącej pracy Wójta Gminy i działalności Urzędu Gminy w Kobylance.
Informację przedstawił Wójt Gminy Mirosław Przysiwek:
1.  6 stycznia  odbyło się spotkanie z prezydentem Szczecina tematem którego było uregulowanie zaszłych zobowiązań finansowych miasta Szczecina  w stosunku do Gminy Kobylanka. W wyniku spotkania ustalono, że zobowiązanie to zostanie włączone w udział miasta we wspólnie realizowaną inwestycję wodociągową, włączającą Gminę Kobylanka do zasobów  wodnych magazynowanych przez jezioro Miedwie.
Do końca marca będzie już opracowana koncepcja jakie miejscowości w to zadanie będą wchodzić.
2. Powstał dokument „Strategia  rozwiązywania problemów społecznych”, który zostanie przedłożony Radzie Gminy w m-cu marcu do zatwierdzenia.  Dokument ten ma w zamyśle zintegrowanie działań instytucji oraz wszystkich społecznych struktur organizacyjnych funkcjonujących dotychczas  samodzielnie i w rozproszeniu  na różnych szczeblach systemu pomocy i opieki w Gminie (szkoły, GCI, GOPS, GOK).
3. Gmina włączyła się w program realizowany przez Powiatowe Urząd Pracy, którego istotą jest umożliwienie bezrobotnym wykonywania prac społeczno użytecznych na rzecz Gminy. Prawo do uczestniczenia w realizacji takiego programu  mają ci stale pozostający bez pracy, którzy utracili prawo do zasiłku i jednocześnie objęci są opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, jest takich osób w Gminie 58. W związku z tym zorganizowano spotkanie  z sołtysami wsi, z którymi opracowano plan takich prac dla Gminy Kobylanka. Cechą charakterystyczną tego programu poza szczególną grupą  ludzi, która może w pracach takich uczestniczyć jest to, że tygodniowy czasokres pracy osoby wytypowanej do tego rodzaju prac wynosi 10 godzin. Na spotkanie zorganizowane z osobami bezrobotnymi z 58  osób przyszło tylko  10 osób. Taka sytuacja jak będzie istniała, to osobą, którym przysługuje pomoc będą one pozbawiane otrzymywania jakiejkolwiek pomocy.
4. Odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Funduszu Poręczeń Kredytowych. Jak wiadomo celem funduszu został stworzony w celu udzielenia pomocy podmiotom gospodarczym małego biznesu. Do końca 2005 roku Fundusz poręczył  11 przedsiębiorcom zaciągane kredyty. Prośba aby radni przekazywali w swoich miejscowościach na jakich zasadach fundusz poręczeń działa.
5. Rozstrzygnięto trwającą od października 2005 r. procedurę, której celem był wybór Komendanta Straży Gminnej. Stosownie do uchwały Rady Gminy wybrano osobę, która będzie pełniła tą funkcję. Obecnie trwają czynności zatrudniające tą osoby.
6. Gmina Kobylanka przegrała sprawę sądową. Wyrokiem sądu Gmina jest zobowiązana do zapłaty określonej kwoty wraz z odsetkami. Sprawa dotyczy źle wystawionego  w roku 1996 przez Gminę Kobylanka zaświadczenia  o treści nie odpowiadającej prawdzie w wyniku czego powód poniósł szkodę. Zaświadczenie to potwierdzało niezgodne z treścią planu przestrzennego  Gminy przeznaczenie gruntów, które nabył powód od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa.
7. Został wytoczony proces sądowy przez radnego Lesława Hubera.
8. Wcześniej została podjęta uchwała w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Kobylanka, który został z mocy ustawy rok temu uchylony. Przystąpiono  do zmiany planu. Jest już 3 inwestorów w celu utworzenia małych parków przemysłowych. W m-cu marcu najprawdopodobniej będzie już wypracowany projekt dotyczący zmian przy współudziale inwestorów.
9. Została już zakończona i odebrana modernizacja oświetlenia. Gmina z 120 jednostek po przebudowie pozostała przy 55 jednostkach. Jest to obniżenie kosztów o połowę.

O godzinie 9.50 na posiedzenie przybyła radna Alicja Nawrocka. Ilość biorących udział w posiedzeniu – 13.

 10. Odbyło się spotkanie z mieszkańcami Kunowa podczas którego doszło do niezadowolenia. Tematem spotkania było m.in. przekazanie gruntów pod obwodnicę. Przekazując grunt jest to dla niektórych rolników utrata pracy. Kwotę jaką proponuje GDDKiA w Szczecinie jest to 12 zł / m , jest to kwota nie do przyjęcia przez rolników.  Poinformował, że czeka na pozwolenie czy może, czy należałoby się włączyć w udzielenie pomocy rolnikom z Kunowa.
11. Został zgłoszony wniosek w trybie nagłym w sprawie przyjęcia do porządku obrad jako pkt 12 podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Kobylanka na 2006 rok, który został przyjęty w obecności 10 radnych jednogłośnie  /głosowanie imienne zał. nr 19/.
12. Została przedstawiona informacja o wydanych decyzjach w sprawie ustalenia opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości spowodowanej zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego /zał. nr 20/.
Ad. 5
Interpelacje i zapytania
Radny Marcin Wojciechowski –

  1. Czy będą robione drogi dot. 8 Marca i B. Chrobrego w Kobylance?
  2. Sprawa dachu w ZSP w Reptowie.

Radny Krzysztof Kleinowski – sprawa ogrzewania w świetlicy w Motańcu, czy jest coś robione w tym kierunku?
Radny Ireneusz Siwiec- odczytał interpelację z dnia 16 lutego 2006 r. w sprawie włączenie się Urzędu Gminy w Kobylance w proces, mający na celu pomoc rolnikom wsi Kunowo, w prowadzeniu rozmów z GDDKiA, na zlecenie której, wyłączane są grunty z przeznaczeniem pod budowę obwodnicy, cz. II -  południowe obejście miast Stargardu /zał. nr 21/.
Radny Zbigniew Drohomirecki –
1. Sprawa kanalizacji dla miejscowości Niedźwiedź i Reptowo, czy środki zaplanowane  na kanalizację a przesunięte na promenadę spowodują przesunięcie terminu wykonania prac, jeśli tak to do kiedy?
2. Czy dotarła informacja ze starostwa w sprawie drogi?
Radna Irena Rybarczyk – sprawa budynku socjalnego w Reptowie oraz budynku przy ul. Szczecińskiej w Kobylance.
Radna Danuta Bęś – czy będzie realizacja nowych punktów świetlnych omawianych w ubiegłym roku? Jak się przedstawia sprawa przystanków?
Radna Maria Szyndlarewicz – sprawa dróg, jakie szanse mają wnioski w 2006 r., czy są już złożone i jakie są decyzje?
Ad. 6
Podjęcie uchwały  w sprawie zbycia nieruchomości stanowiącej mienie gminy /projekt nr 267/06/.
Wójt Gminy Mirosław Przysiwek przedstawił powyższy projekt uchwały wraz z uzasadnieniem /zał. nr 22/.
Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki przedstawił opinię pozytywną komisji w/w projektu uchwały.
Rada Gminy w obecności 12 radnych podjęła uchwałę jednogłośnie /głosowanie imienne zał.  nr 23/ - uchwałę Nr XL/251/06 w sprawie zbycia nieruchomości stanowiącej mienie gminy /zał. nr 24/.
Ad. 7
Podjęcie uchwały w sprawie nabycia nieruchomości na mienie gminy od Agencji Nieruchomości Rolnych /projekt nr 266/06/.
Została ogłoszona 5 min. przerwa.
Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski poinformował o dodatkowym zapisie  w § 1. Po zmianach § 1 otrzymuje brzmienie: „§ 1. Wyraża się zgodę na nieodpłatne nabycie na własność Gminy Kobylanka nieruchomości stanowiącej działkę nr ¼ o powierzchni 305 m/2 w obrębie Zieleniewo od  Skarbu Państwa Agencji Nieruchomości Rolnych
Nieruchomość sklasyfikowana jest jako droga i obejmuje przebieg drogi gminnej relacji stacja PKP Miedwiecko – Cisewo” /zał. nr 25/.
Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki przedstawił opinię pozytywną komisji w/w projektu uchwały.
Rada Gminy w obecności 12 radnych podjęła uchwałę jednogłośnie /głosowanie imienne zał. nr 26/ - uchwałę Nr XL/252/06 w sprawie nabycia nieruchomości na mienie gminy od Agencji Nieruchomości Rolnych /zał. nr 27/.
Ad. 8
Podjęcie uchwały w sprawie  zatwierdzenia planu przychodów i wydatków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na rok 2006 /projekt nr 269/06/.
Skarbnik Gminy Daniel Urbańczyk przedstawił powyższy projekt wraz z uzasadnieniem /zał. nr 28/.
Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki przedstawił opinię pozytywną komisji w/w projektu uchwały.
Rada Gminy w obecności 12 radnych podjęła uchwałę jednogłośnie /głosowanie imienne zał. nr 29/ - uchwałę Nr XL/253/06 w sprawie zatwierdzenia planu przychodów i wydatków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na rok 2006 /zał. nr 30/.
Ad. 9
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany treści Programu Wsparcia Rolnictwa w Gminie Kobylanka w Zakresie Ochrony Środowiska /projekt nr 265/06/.
Na salę posiedzeń przybył radny Lesław Huber. Ilość biorących udział w posiedzeniu 13 radnych.
Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów  Dariusz Zagrodzki przedstawił opinię pozytywną komisji w/w projektu uchwały/zał. nr 31/.
Rada Gminy w obecności 13 radnych podjęła uchwałę w następujący sposób: za- 12, przeciw- 1, wstrzymał się-0 /głosowanie imienne zał. 32/ - uchwałę Nr  254/06 w sprawie zmiany treści Programu Wsparcia Rolnictwa w Gminie Kobylanka w zakresie Ochrony Środowiska /zał. nr 33/.
Ad. 10
Podjęcie uchwały w sprawie Uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2006 – 2008 /projekt nr 270/06/.
Przewodnicząca Komisji ds. Społecznych Maria Szyndlarewicz przedstawiła opinię pozytywną komisji w/w projektu uchwały  /zał. nr 34/ z uwzględnieniem wprowadzonych poprawek:
- załącznik do Uchwały – strona 1 w pkt. I dokonanie dodatkowego zapisu:
„Program będzie podawany ocenie stopnia realizacji przez Komisję Społeczną Rady Gminy 1 raz w roku”;
- załącznik do Uchwały – strona 2 w pkt. III dokonanie wykreślenia zapisu w podpunkcie 1 i 2 słowa „nowoczesnymi”.
Rada Gminy w obecności 13 radnych podjęła uchwałę w następujący sposób: za- 12, przeciw-0, wstrzymał się-1 /głosowanie imienne zał. nr 35/ - uchwałę Nr XL/255/06 w sprawie Uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2006 – 2008 /zał. nr 36/.
Ad. 11
Podjęcie uchwały w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków /projekt nr 256/05 – wariant II/.
Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kaszubski  poinformował o piśmie Wojewody Zachodniopomorskiego dotyczącym konieczności dostosowania obowiązujących na terenie gminy regulaminów dostarczania wody i odprowadzania ścieków do zmian wprowadzonych ustawą z dnia 22 kwietnia 2005 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw /pismo jako zał. nr 37/.
Jak również poinformował, że w  posiedzeniu Komisji Rozwoju  Gospodarczego i Finansów uczestniczył przedstawiciel Wodociągów -  Goleniów.
Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Dariusz Zagrodzki poinformował, że powyższy projekt uchwały „Wariant II” zawiera autopoprawkę, który został omówiony na posiedzeniu komisji i przyjęty przez członków komisji jednogłośnie /projekt przekazany dla radnych – zał. nr 38 i projekt zawierający autopoprawkę – Wariant II – zał. 39/.
Radny Ireneusz Siwiec – poprosił o wyrażenie zgody na zrzucanie nieczystości płynnych do oczyszczalni w Morzyczynie.
Wójt Gminy Mirosław Przysiwek – na prośbę radnego udzielił odpowiedzi. Zrzut jest to problem, gdyż oczyszczalnia nie jest przygotowana. Myślę, że jest to kwestia ok. dwóch miesięcy.
Radny Dariusz Zagrodzki – tę sprawę należy uzgodnić z firmą a nie z Gminą.
Rada Gminy w obecności 13 radnych podjęła uchwałę w następujący sposób: za- 12, przeciw-1, wstrzymał się-0 /głosowanie imienne  zał. nr 40/ - uchwałę Nr XL/256/06 w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków/zał. nr 41/.
Ad. 12
Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Kobylanka na 2006 rok.
Skarbnik Gminy Daniel Urbańczyk przedstawił powyższy projekt uchwały wraz z uzasadnieniem /zał. nr 42/.
Rada Gminy w obecności 12 radnych podjęła uchwałę w następujący sposób: za-11, przeciw-1, wstrzymał się – 0 /głosowanie imienne zał. 43/ - uchwałę Nr XL/257/06 w sprawie zmian w budżecie Gminy Kobylanka na 2006 rok /zał. nr 44/.
Ad. 13
Odpowiedzi na złożone interpelacje i zapytania.   
Na złożone interpelacje i zapytania odpowiedzi udzielił Wójt Gminy Mirosław Przysiwek:
- zapytanie złożone przez radnego Marcina Wojciechowskiego – sprawa dróg 8 Marca i B. Chrobrego w Kobylance – roboty na 8 Marca rozpoczną się z chwilą przystąpienia do robót II części na ul. Szkolnej. Natomiast sprawa przejazdu samochodów ciężarowych przez ul. B. Chrobrego – dojazd do inwestycji  – zostanie wystosowane pismo w sprawie zmiany ruchu w celu dojazdu do inwestycji – budowa obwodnicy.
Sprawa dachu w ZSP w Reptowie – odbywa się proces z wykonawcą, który wadliwie wykonał remont dachu. Naprawa dachu jest to poważny koszt remontu.
- zapytanie złożone przez radnego Krzysztofa Kleinowskiego – sprawa ogrzewania w świetlicy w Motańcu – zostało już przygotowane zlecenie, nie wiem dlaczego prace się nie odbywają, wyjaśnię to.
- interpelacja złożona przez radnego Ireneusza Siwca – dotyczy pomocy rolnikom wsi Kunowo w sprawie gruntów pod obwodnicę – jeśli Radni pozwalacie to podejmę się dialogu . GGDKiA wycenę gruntów dała taką, nie myśląc, że grunt dla każdego rolnika jest jego zakładem pracy. W ramach tych interpelacji chciałbym zrobić wycenę dosyć bardzo mocno i rzeczowo. Myślę, że ta wycena jest bardzo potrzebna dla ludzi, dla obrębu Kunowa.
- zapytanie złożone przez radnego Zbigniewa Drohomireckiego – sprawa przesunięcia terminu wykonania kanalizacji dla Reptowa i Niedźwiedzia – została zastosowana metoda wykorzystania wszystkich środków tj. 13.000.000 zł a nawet dołożenia a tym samym zadanie wykonać bardzo dobrze jakościowo. Nigdy bym nie chciał iść w wielką oszczędność. Obrana polityka spowodowała, że roboty kanalizacyjne w Reptowie i Niedźwiedziu zostały przesunięte.
- zapytanie złożone przez radną Irenę Rybarczyk – sprawa budynku socjalnego w Reptowie i budynku przy ul Szczecińskiej w Kobylance – sprawa budynku w Reptowie – pozwolenie już jest, wydział inwestycji szykuje przetarg. Zaprojektowane są trzy mieszkania, na które są środki. Roboty zostaną wykonane w okresie wiosny.
Sprawa budynku przy ul. Szczecińskiej w Kobylance – lokator z lokalu przy ul. Szczecińskiej został przeniesiony do pomieszczenia znajdującego się w ośrodku zdrowia w Kobylanc, gdyż budynek przy ul. Szczecińskiej stanowi zagrożenie dla życia ludzi. Został przygotowany projekt uchwały w sprawie sprzedaży budynku przy ul. Szczecińskiej, który przez Przewodniczącego Rady Gminy nie został przyjęty do porządku obrad z powodu, gdyż taka uchwała został podjęta kilka lat temu, przez poprzednią kadencję.  W sprawie podjęcia uchwały dotyczącej  sprzedaży nieruchomości przy ul. Szczecińskiej  zostało wystosowane pismo do Biura Prawnego Wojewody Zachodniopomorskiego w sprawie wyrażenia opinii czy uchwała wcześniej podjęta przez poprzednią kadencję jest ważną uchwałą.  Budynek najprawdopodobniej będzie sprzedawany w drodze negocjacji.
- zapytanie złożone przez radną Danutę Bęś – sprawa oświetlenia ulicznego i przystanków – już zostały zlecone projekty na najważniejsze punkty świetlne. Sprawa przystanków – w pierwszej kolejności zostaną postawione dwa przystanki – jeden przy CPN w Morzyczynie, drugi przy OSiR w Zieleniewie, koszt 20.000 zł jest to bardzo duży koszt, wykonanie z elementów trwałych. Koncepcja zostanie przedstawiona do akceptacji i ewentualnie pod dyskusję.
- zapytanie złożone przez radną Marię Szyndlarewicz – sprawa wniosków na drogi – zostały złożone wnioski na kanalizację miejscowości Niedźwiedź, Bielkowo, Reptowo a nie na drogi. Zostało to wcześniej chyba źle odczytane. Wnioski na drogi są na etapie   projektu, jeden wniosek na drogę Reptowo – Motaniec będzie już zakończony, natomiast wniosek na drogę Reptowo – Morzyczyn jesteśmy związani z problemem, który  dotyczy gruntu, który jest lasem.   Sprawa jest załatwiana, jest alternatywa dana lasom, została zakończona wycena, jest to kwota 200.000 zł, będzie trzeba dopłacić do gruntu przeznaczonego pod drogę. Wniosków jeszcze nie ma, są one zawieszone i są prowadzone prace projektowe.
Ad. 14
Wolne wnioski.
Radny Bronisław Tomoń – złożył zapytanie w imieniu Rady Sołeckiej Morzyczyn – Zieleniewo w sprawie ścięcia drzew : dwóch topoli i jednej brzozy, czy to nie mogłaby wykonać straż.
Wójt Gminy Mirosław Przysiwek – potwierdził, że zostanie powyższe zadanie zlecone straży.
Radny Waldemar Michalski – sprawa zamówienia znaków drogowych na drogę gminną.
Wójt Gminy Mirosław Przysiwek – poinformował, że sprawą zajmie się pracownik Urzędu Gminy P. Marcin Lewicki, jak również poinformował, że zostały przygotowane nowe tablice dotyczące nazw ulic, które będą  jednakowe dla wszystkich miejscowości na terenie gminy. Wzór tablicy dotyczącej nazwy ulicy został zaprezentowany przez pracownika P. Lewickiego.
Doktor Pan Józef Grelecki – omówił sprawozdanie dotyczące walki z narkomaniom, wandalizmem, alkoholizmem, problemu ludzi bezrobotnych, udzielenie pomocy uzależnionym.
Ad. 15
Zamknięcie obrad.
Wobec zrealizowania porządku obrad Przewodniczący rady Gminy Andrzej Kaszubski o godz. 12.50 zamknął XL sesję rady Gminy. 

Protokołowała:
Joanna Baszak
Przewodniczący Rady Gminy
Andrzej Kaszubski

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Adam Hendzel

Data wytworzenia:
21 wrz 2007

Osoba dodająca informacje

Adam Hendzel

Data publikacji:
21 wrz 2007, godz. 10:47

Osoba aktualizująca informacje

Adam Hendzel

Data aktualizacji:
21 wrz 2007, godz. 10:47